Finały wojewódzkie w pływaniu

W dniu 04. 12. 2019r. odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Zawody przeprowadzone zostały na Aqua Lublin największym i najnowocześniejszym aquaparku z basenem olimpijskim w Lublinie. Uczestniczyli w nich również, po uzyskaniu wcześniejszych awansów, uczniowie z naszej szkoły zarówno w rywalizacji zespołowej jak i indywidualnej. Najlepiej wypadły sztafety; dziewczęta zajęły 5 a chłopcy 8 miejsce. Indywidualnie najwyższą lokatę uzyskała Amelia Zdanikowska, która zajęła 8 miejsce w stylu klasycznym. W tym samym stylu startowali również: Grzegorz Popiel, który zakończył rywalizację na 14 miejscu i Filip Charczuk  z 15 wynikiem, natomiast Anna Celińska była 17. Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi zawodnicy startujący w grzbiecie: Zuzanna Dobrowolska i Mariusz Gołąb zajmując adekwatnie 11 i 12 lokatę oraz Julia Siuj i Mateusz Prokop z 16 wynikiem.

Skład sztafety dziewcząt: Zuzanna Dobrowolska, Julia Siuj, Łucja Gronowska, Zofia Gajowa, Dominika Żołopa (wszystkie 6a), Anna Celińska (5d) oraz Julia Nowacka (6f).

Skład sztafety chłopców: Mariusz Gołąb. Grzegorz Popiel, Filip Charczuk Antoni Świętoński, Adrian Sadowski, Wasak Hubert (wszyscy 6a) oraz Mateusz Prokop (6e).

Poziom tych prestiżowych zawodów był bardzo wysoki, wyniki naszych reprezentantów należy uważać za sukces. Wszystkim zawodnikom z SP 5 składamy gratulacje.