Wieczornica TOBIE OJCZYZNO

Dla upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej 3 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta Wieczornica zatytułowana „ Tobie Ojczyzno”.

Wzruszające wiersze, patriotyczne piosenki i prezentacja multimedialna poprowadziły słuchaczy od momentu wybuchu wojny poprzez walki partyzanckie, udział żołnierzy polskich w bitwach na całym świecie, aż po powstanie warszawskie i zakończenie wojny. W tym szczególnym czasie w życiu narodu polskiego słowa: Ojczyzna, patriotyzm, tradycja miały nadrzędne znaczenie, dlatego celem tej uroczystości było przypomnienie młodemu pokoleniu tragicznych, ale bohaterskich wydarzeń z dziejów naszego narodu i państwa, a także wzbudzenie refleksji.

Uczniowie klasy VII a i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oddali hołd bohaterom kampanii wrześniowej, bohaterom powstania warszawskiego, bohaterom dnia codziennego, zarówno żołnierzom jak i ludności cywilnej. Była to dla nich żywa lekcja historii. Miejmy nadzieję, że takie chwile będą podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną,  jej historią i  kulturą.

W części końcowej wicedyrektor szkoły p. Joanna Gałach wygłosiła krótkie przemówienie  i podziękowała młodym artystom i organizatorom.

Wieczornicę przygotowali nauczyciele: p. Iwona Wierzbicka, p. Edyta Sobota, p. Agata Zakrzewska,

p. Agnieszka Czerska i p. Andrzej Hryciuk.