„Szkoła pamięta”

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie klasy 1TC Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie pod kierunkiem p. Moniki Boreczek przygotowali zajęcia dla przedszkolaków z grupy zero “A” – dotyczące Święta Niepodległości pt. „Mały człowiek w dużym kraju”. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem, rozwijanie u młodzieży własnej inwencji i inicjatywy. Uczniowie ZS3 przygotowali recytację wiersza dla grupy 6 latków, pogadankę na temat niepodległości oraz prezentację multimedialną dotyczącą historii naszego kraju. Dzieci poznały postać Józefa Piłsudskiego, przypomniały sobie symbole narodowe, pojęcia ojczyzna, wolność, niepodległość. Wspólnie młodzieżą przedszkolaki zaśpiewały piosenkę patriotyczną oraz hymn państwowy pamiętając o właściwej postawie podczas śpiewania. Dzieci również wykonały flagę.. Maluchy z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o rozbiorach, Piłsudskim i „Kasztance” oraz Legionach Dąbrowskiego oraz zaprosiły starszych kolegów na kolejne spotkanie.

Zajęcia ze starszymi Kolegami bardzo podobały się grupie .

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY PONOWNIE.