Uczniowie UKS „Piątka” Łuków na obozie w Kołobrzegu

W dniach 16-25.08.2019r. uczniowie klas sportowych o profilu pływania ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie uczestniczyli w obozie sportowo-rekreacyjnym w Kołobrzegu nad urokliwym Morzem Bałtyckim. Młodzi adepci i adeptki pływania wzmacniali swoją sprawność fizyczną, z zaangażowaniem  uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Aktywnie wypoczywali na plaży, zażywając kąpieli słonecznych i wodnych. Rywalizowali w grach i zabawach plażowych. Wiele radości sprawiały im zajęcia w Aquaparku Milenium i klatkach piłkarskich. Odbyli rejs stylizowanym statkiem pasażerskim po morzu. Zwiedzając Kołobrzeg,  podziwiali latarnię morską, ratusz miejski, zewnętrzną bryłę Bazyliki konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Plażę Centralną i molo. Uczestniczyli również w zawodach strzeleckich na profesjonalnej strzelnicy. Z dużym zainteresowaniem  poznawali region, środowisko przyrodnicze oraz atrakcje wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Organizatorem obozu był Artur Głębicki i UKS „Piątka” Łuków.

Organizatorzy i uczestnicy obozu składają podziękowania Burmistrzowi Miasta Łuków Panu Piotrowi Płudowskiemu  za wsparcie finansowe i rzeczowe.