Wycieczka klasowa 7 d

W dniach 22 – 24 maja 2019 r. uczniowie klasy 7 d z wychowawczynią p. Aliną Średnicką i nauczycielem wychowania fizycznego p. Ryszardem Grochowskim przebywali na wycieczce turystyczno-krajoznawczej na trasie Ojców – Kraków – Oświęcim – Energylandia w Zatorze. Zwiedzając Ojcowski Park Narodowy zobaczyli niesamowite formy działalności przyrody: Jaskinię Łokietka, źródełko Miłości, Maczugę Herkulesa oraz różne formy dawnej architektury z zamkiem w Pieskowej Skale i kościółkiem na wodzie. Pobyt w Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu-Brzezince wywarł na nich ogromne wrażenie. Na własne oczy zobaczyli, jaki los może zgotować człowiekowi drugi człowiek. W Krakowie odwiedzili kilka historycznych miejsc, takich jak Zamek na Wawelu, rynek Starego Miasta z Sukiennicami i Kościołem Mariackim oraz Smoczą Jamę z wawelskim smokiem. Wycieczka zakończyła się bardzo energetycznym pobytem w Paku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Uczniowie 7d długo będą wspominać wyprawę na południe naszego kraju. Podczas tej wycieczki zgrali się ze sobą, jak nigdy wcześniej.