NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA”

Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania.

Tym razem spotykamy się w piątek, 07 września br., o godz. 15.00 w sali numer 126 na wspólnej lekturze „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i tekstów Antologii Niepodległości. Wszystko rozpocznie się od odczytania listu przewodniego Prezydenta RP oraz prezentacją życia i spuścizny literackiej pisarza, do którego przylgnęło miano „sumienia narodu polskiego”. Fragmenty lektury „Przedwiośnia” odczytane przez Dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości będą przeplatane fragmentami ekranizacji powieści. Całość spotkania zakończy słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnej akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia”.