Etwinning w naszej szkole

Uczniowie listy piszą? Czemu by nie do rówieśników ze szkoły podstawowej w miejscowości Sant Adri? de Bes?s ? nieopodal Barcelony w Hiszpanii? W ramach projektu  eTwinning ?I like writing letters In English? realizowanego w naszej szkole uczniowie klasy 4a wymieniają korespondencję z rówieśnikami z Hiszpanii, którzy również uczą się języka angielskiego. Jest to doskonały sposób na szlifowanie umiejętności językowych jak również możliwość zawarcia nowych, interesujących znajomości. Trzymamy kciuki za wytrwałość w utrzymaniu korespondencji i życzymy by praktyczna nauka języka była czystą przyjemnością. Opiekunem projektu jest nauczyciel języka angielskiego Marcin Rychta.


Od 24 października 2015 do 31 maja 2016 roku  uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w międzynarodowym projekcie „Values of Life” na portalu eTwinning. Twórcami projektu był nauczyciel języka angielskiego Kostas Loukas ze szkoły Dimotiko Scholeio Arseniou w Grecji. Do projektu dołączyli również: nauczycielka z naszej szkoły, p. Magdalena Tuchowska; p. Maria Kapna i p. Porfira Troupkou również ze szkoły Dimotiko Scholeio Arseniou w Grecji,; p. Marion Tselepou i p. Sotiris Ntinos ze szkoły Arsakeio Primary School of Ioannina w Grecji; p. Chorozidou Savvatoula ze szkoły Intercultural Primary School of Neoi Epivates w Grecji; p. Kostas Kakavas ze szkoły Dimotiko Sxoleio Porton Ahaias w Grecji; p. Folisi Antonella ze szkoły IC „Octavia” we Włoszech; p. Lara Vassallo i p. Sharon Scicluna Cilia ze szkoły Tarxien Primary School z Malty oraz p.  Nihat Bozkurt szkoły Yamanegeli Ilkokulu w Turcji. W projekcie uczestniczyli nasi uczniowie z klasy IVe: Mikołaj Bondarczuk, Julia Borkowska, Natalia Borkowska, Malwina Grochowska, Julia Hut, Alicja Jasińska, Natalia Jaworska, Patrycja Knaziak, Maja Krasuska, Gabriela Krukow, Kacper Laskowski, Eryk Lorenc, Weronika Mikołajczuk, Piotr Przeździak, Mikołaj Sidoruk, Michał Soroczyński, Wiktoria Szerszeń, Karolina Zdańkowska oraz Patryk Zalewski. Celem projektu było komunikowanie się w języku angielskim, poznanie innych kultur oraz krajów oraz rozwój kompetencji językowych.  Podczas trwania projektu jego uczestnicy wykonywali i przesyłali drogą elektroniczną prace plastyczno-językowe, prezentacje PowerPoint oraz krótkie filmy. Owoce ich pracy zostały umieszczone na stronie portalu eTwinning w TwinSpace https://twinspace.etwinning.net/12493/home.

Temat projektu ?Wartości życia? bardzo pozytywnie wpłynął na wrażliwość dzieci na potrzeby drugiego człowieka. Oprócz pisania piosenek, wierszy, przygotowywania prezentacji o sobie, szkole, mieście i kraju, uczniowie mieli także możliwość uczestniczyć w wideokonferencji na żywo oraz komunikować się z rówieśnikami z innych krajów w środy w godz. 19-20 podczas tzw. ?Chatting nights?, czyli wieczornych pogaduszek. Wisienką na torcie i chlubą uczniów jest krótkie opowiadania napisane przez wszystkie szkoły partnerskie opowiadające historię dziewczynki uchodźcy, która szuka schronienia w europejskich krajach w czasie trwającej w jej kraju wojny.

Prezentacja dzieci i szkoły https://vimeo.com/146545567

Prezentacja Respect  hasło eTwinning https://vimeo.com/168815191 hasło: eTwinning

Piosenka Equality (tekst napisany przez dzieci) https://vimeo.com/153902834 hasło: equality

Prezentacja Cooperation https://vimeo.com/157860828 hasło: eTwinning

Prezentacja/wiersz Freedom https://vimeo.com/160233107 hasło: eTwinning

Prezentacja Peace https://vimeo.com/165136525https://vimeo.com/165136923 hasło: eTwinning

Link do opowiadania http://www.cliptomize.com/Clipbook/View/218722


 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *