MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

18 lutego 2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie odbył się finał VI edycji Powiatowego Konkursu “Mistrz Języka Angielskiego.” Organizatorami konkursu są nauczyciele j. angielskiego z I LO w Łukowie: p. Anna Dobroch, p. Iwona Zawadzka i p. Aleksandra Sala.

Konkurs ten adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest promowanie nauki języka angielskiego, rozpowszechnianie historii, kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, a także zachęcenie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności. Jest on też dobrą okazją do sprawdzenia się przed egzaminem ósmoklasisty, a jednocześnie daje młodzieży z powiatu łukowskiego możliwość integracji.

W tegorocznej edycji najlepszy okazał się Szymon Kaczor ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łukowie i to on został Mistrzem Języka Angielskiego. Szymon przygotowywał się do konkursu pod opieką pani Rozalii Męczyńskiej. II miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Wólce Domaszewskiej – Kuba Zbucki (opiekun – pan Dariusz Kurek), a III – Kamil Jakubaszek ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łukowie (opiekun – pani Rozalia Męczyńska).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.