Marzycielska poczta

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć : dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka”

W Szkole Podstawowej Nr 5 w Łukowie, 6 grudnia 2019 roku odbyła się akcja

„Marzycielska Poczta”. To ogólnopolska inicjatywa, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Nasza szkoła po raz drugi postanowiła wziąć udział w akcji, ponieważ przemówiła do nas idea „Marzycielskiej Poczty”, polegająca na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. W akcję włączyli się uczniowie klas siódmych i ósmych, oraz dyrekcja szkoły, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Zapoznali się oni z sylwetkami czwórki dzieci, do których kierowali listy pełne empatii, nadziei, miłości oraz radości. Sami wykonali kartki, napisali słowa otuchy i coś o sobie, a treść uzupełnili własnoręcznymi rysunkami. Wykazali się ogromną wrażliwością, chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Te budujące postawy, piękne osobowości są naszą przyszłością oraz zachęcają, aby takie akcje kontynuować w przyszłości.

Ogromne zaangażowanie uczestników, pod kierunkiem organizatorek pani Ilony Dmowskiej oraz pani Edyty Soboty, przerodziło się w ponad 40 emanujących ciepłem listów, z nutką świątecznej atmosfery.

To piękny gest miłości wobec drugiego człowieka!

DziękujemyJ