Klasowa fabryka czekolady

Uczniowie klasy IVb i IVe przekonali się, że omawianie lektury może być nie tylko przyjemne, ale i słodkie.

Zainspirowani lekturą „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahl’a czwartoklasiści stworzyli klasową fabrykę czekolady, a swoimi słodkimi wytworami poczęstowali rówieśników i Dyrekcję szkoły. Uczniowie nie tylko kosztowali czekoladowych słodkości, ale także podzieli się z kolegami i koleżankami swoimi przepisami kulinarnymi. Przy okazji dowiedzieli się o właściwościach zdrowotnych czekolady i mogli obejrzeć fragmenty ekranizacji utworu Dahl’a. Wcielili się również w rolę projektantów/grafików, których zadaniem było przygotowanie plakatu zachęcającego do zakupu czekolady z fabryki pana Wonki  i poszukiwania ukrytego w nich złotego talonu.

 

I kto powiedział, że lektury szkolne są nudne?  🙂

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmiku.

 

Author: admin