2 maja DZIEŃ FLAGI

Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. Jedną z tych możliwości jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste organizując skromne obchody tego święta w przedszkolu.

Przedszkolaki ze wszystkich oddziałów przedszkolnych wykonały własnoręcznie flagi.

W czasie okolicznościowego spotkania mali patrioci wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” i zaśpiewali piosenkę pt., „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Uroczyście przemaszerowały prezentując swoje flagi.

Dzień ten był dla przedszkolaków lekcją patriotyzmu. Przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Poprzez tego typu uroczystości i zajęcia organizowane w naszym przedszkolu, staramy się już od najmłodszych lat budzić przywiązanie do Ojczyzny.