Nietypowa lekcja wychowawcza

We wtorek, 26 maja 2020r., w klasie VIe odbyła się lekcja wychowawcza online.

W tej niecodziennej lekcji, za pośrednictwem komunikatora Skype, wzięli udział uczniowie kl.VIe, dyrekcja szkoły i bibliotekarz – p. Jadwiga Rola. Gościem specjalnym był Burmistrz Miasta Łuków p. Piotr Płudowski oraz pani Tatiana Mindewicz – Puacz – psychoterapeuta, certyfikowany coach, ekspert do spraw kampanii społecznych, znana z programu TVN „Projekt Lady”. Tematem spotkania była rola motywacji w życiu człowieka.

Lekcja rozpoczęła się od burzy mózgów i zdefiniowania pojęcia „motywacja”. Następnie wspólnie z gośćmi uczniowie rozmawiali o tym, dlaczego motywacja w życiu człowieka jest ważna, po czym poznać człowieka zmotywowanego, jak skutecznie motywować się do pracy i co zrobić, kiedy nam się nic nie chce. Wspólnie szukaliśmy źródeł motywacji i czynników, które potrafią ją osłabić. Pani Tatiana Mindewicz – Puacz wyczepująco odpowiadała na pytania uczniów, dała im wskazówki i złote rady,   jak wzmacniać własną motywację do działania i osiągania wyznaczonych celów. Uświadomiła, że porażkę należy zawsze rozpatrywać w kategorii doświadczenia. Podkreśliła,  że w motywacji bardzo ważne jest poczucie własnej wartości, które powinniśmy codziennie wzmacniać. Wskazała uczniom sposoby codziennego wzmacniania poczucia własnej wartości.

Uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą potrafili zmobilizować się do działania, osiągnąć wyznaczone cele i przekuć każdą porażkę  w doświadczenie. Organizatorem lekcji była p.Agnieszka Łazuga.