Dzień Babci i Dziadka

Dnia 7 lutego br.  przedszkolaki z grupy „Sówek”, grupy zero „A” i zero „B” zaprezentowały „Jasełka” dla Babć i Dziadków z okazji ich święta.

W  pięknej scenerii zebrali się wszyscy wyjątkowi goście,  dyrekcja szkoły, dzieci i ich nauczyciele. Mimo poświątecznego czasu piękna scenografia wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali mali aktorzy. Dziadkowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia. Przedszkolaki w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa.  Do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Narodzonemu Dzieciątku pokłony złożyli także królowie i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały i recytowały również w języku angielskim. Mali artyści spisali się na medal, za co otrzymali ogromne brawa.  Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Iwona Kmieć.  Podziękowała małym wykonawcom i  złożyła wszystkim obecnym Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia.

Przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych Dziadków własnoręcznie zrobionymi prezentami.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi. Organizatorami uroczystości były panie G. Jabłońska i  P. Skrzypiec.

Author: admin