Świąteczne kolędowanie w grupie dzieci 3-letnich

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe, odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie.

Dnia 10.01.2020 r. w grupie „Biedronki” odbyły się zajęcia otwarte nt. „Świąteczne kolędowanie”. W zajęciach uczestniczyli rodzice, wicedyrektorzy szkoły: Pani Małgorzata Wojciechowska i Pani Joanna Gałach oraz nauczyciele oddziałów przedszkolnych. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały piosenki o tematyce świątecznej, pastorałki, kolędy oraz jasełka. Po części artystycznej wszyscy podzielili się opłatkiem. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty plastyczno- techniczne dla dzieci i rodziców, podczas których ozdabiano ramkę na zdjęcie, jako upominek dla dziadków.
Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.


Grażyna Mądra, Elżbieta Cąkała

Author: admin