Lekarz weterynarz

Dnia 18.11.2019r. w grupie zero „A” i „Sówki” odbyło się spotkanie z panią weterynarz Iloną Misiak.  Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat sposobów dbania o  zwierzęta domowe, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.

Pani doktor opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta, podobnie jak ludzie chorują i wymagają  leczenia. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami domowymi. Jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza, przypomniała również jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne.

Pani weterynarz przyniosła ze sobą stetoskop. Dzieci mogły posłuchać bicia swego serduszka.

Na zakończenie, w ramach wdzięczności,  grupa powiedziała  wierszyk oraz wręczyła pani Ilonie własnoręcznie wykonany obrazek. Przedstawiciele obydwu grup wręczyli podziękowanie.

Pani Ilona Misiak zaprosiła obie grupy do swojego gabinetu.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.