ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE DZIECI 3-LETNICH

Dnia 11 października w grupie „Biedronki” odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczyli rodzice i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor Małgorzatą Wojciechowską. Temat zajęć: „ Spotkanie pod grzybkiem”. Celem zajęć było kształtowanie umiejętności uważnego słuchania i oglądania przedstawień teatralnych. Nauczycielka przedstawiła dzieciom teatrzyk na podstawie baśni: „Spotkanie pod grzybkiem” W. Sutiejewa. Bohaterami teatrzyku były zwierzęta. Przedszkolaki z wielką uwagą oglądały i słuchały przedstawiony dla nich teatrzyk. Następnie odpowiadały na pytania związane z teatrzykiem, zaśpiewały i zatańczyły dla swoich rodziców. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami naklejały na kolorowe parasole małe figury geometryczne. A już na sam koniec wszyscy zostali poczęstowani słodyczami. Było bardzo miło i sympatycznie.

Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz jej zachowaniem w czasie zajęć dydaktycznych.