NARODOWE CZYTANIE 2019

            W piątek, 6 września br.,  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie i Szkoły Podstawowej w Gołąbkach, nauczyciele oraz  uczniowie z ww. szkół spotkali się na wspólnym czytaniu ośmiu polskich nowel, które Para Prezydencka zaproponowała do tegorocznej odsłony Narodowego Czytania.

            Uczestnicy spotkania wysłuchali nie tylko fragmentów polskich nowel, ale także zostali zapoznani z życiem i spuścizną literacką ich autorów. Mogli również wysłuchać dźwięku katarynki oraz „Pieśni o żołnierzu tułaczu”, do której nawiązał Stefan Żeromski, pisząc utwór „Rozdziobią nas kruki, wrony”. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali przypinki z cytatami związanymi z czytaniem i jego wpływem na rozwój osobisty człowieka oraz pamiątkowe zakładki.

            Organizatorkami szkolnej akcji Narodowego Czytania były panie: Agnieszka Łazuga  i Małgorzata Chołost.

Author: admin