Wycieczka -grupa 0 ”b”

Dnia 07.06.2019r. grupa 0 ”b” wraz z wychowawcą Grażyną Jabłońską i panią Patrycją Skrzypiec wybrała się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki było Stare Miasto. Zobaczyliśmy wszystko, co najpiękniejsze: Plac Zamkowy, przy którym stoi Zamek Królewski (dziedziniec zamku) oraz kolumnę Zygmunta III, rynek Starego Miasta, historyczne kamienice Pomnik Syrenki Warszawskiej.

Drugim punktem wycieczki była dwupoziomowa Sala zabaw w Centrum Rozrywki dla dzieci. Wśród atrakcji przedszkolaki mogły odnaleźć diabelski młyn, statek piracki, ale także małpi gaj połączony z domkami na drzewach. Domki na drzewach to wysoko zbudowane konstrukcje, z których można obserwować całe atrium oraz salę zabawa dodatkowo zjechać przezroczystymi, ale stromymi zjeżdżalniami. W małpim gaju jak i w całej Sali zabaw ukryte były kryjówki polskich zwierząt. Jest ich w sumie 11 i dzięki to już nie tylko rozrywka dla dzieci, ale też edukacja, ponieważ każda z kryjówek to logiczne zadanie, a dopiero po jego rozwiązaniu można poszerzyć swoją wiedzę na temat zwierzaków.

Po radosnej zabawie grupa zatrzymała się na smacznym poczęstunku w restauracji McDonalds. 

Kolejny punkt Manufaktura Dźwięku – zajęcia artystyczne – warsztaty muzyczne. Przedszkolaki wsłuchiwały się w brzmienie ciszy by po chwili wydać z siebie dźwięk. Dzieci zostały zapoznane z wyglądem instrumentów, poznały dokładne nazwy ich części, miały możliwość posłuchać brzmienia instrumentów smyczkowych, a także same zagrać na skrzypcach. Pani przygotowały dla dzieci również zabawy rytmiczne, w których dzieci miały za zadanie rozróżnianie zmian dynamiki, zagranie na wybranym przez siebie instrumencie. Dzieci stworzyły wraz z prowadzącą orkiestrę.

Na koniec dzieci zobaczyły Stadion Narodowy PGE.

Przedszkolaki były bardzo podekscytowane zwiedzaniem Warszawy. Uśmiech i radość gościły na ich twarzach.

Author: admin