Uczennice naszej szkoły w Parlamencie Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego

U

  Julia Semczuk i Iga Gryczka, uczennice klasy VII b, znalazły się w gronie uczniów,którzy zasiądą w Parlamencie Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Pierwsza uroczysta sesja nowo wybranego PDiMWL odbędzie sie w miesiącu kwietniu w Kuratorium Oświaty w Lublinie. Uczennice, aby znaleźć się w gronie parlamentarzystów, przygotowały prezentacje , w których zawarły odpowiedzi na kilka pytań, min. opowiedziały, jak angażują się w prace samorządu uczniowskiego i działalność Klubu Wolontariatu, o swoich zainteresowaniach , sukcesach , pomysłach, które chciałyby zrealizować podczas kadencji parlamentu. Ich prezentacje przeszły pomyślnie rekrutację i w naborze uzupełniającym Julka i Iga  znalazły się w grupie 20 uczniów naszego województwa, którzy zasiądą w PDKMWL. Serdecznie gratulujemy parlamentarzystkom. Opiekę nad młodzieżą sprawuje Lubelski Kurator Oświaty i wojewoda lubelski. 

Author: admin