Klasowa wigilia Vc

Dnia 18.12.2018 roku, odbyła się w klasie V C w klasowa wigilia. W tym uroczystym dniu każdy wyglądał inaczej niż zwykle, odświętnie. Oprócz dzieci i wychowawczyni p. Doroty Pływacz-Celińskiej, obecna z nami była wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Wojciechowska. W ten dzień cała klasa spotkała się przy jednym stole. Na początku uczniowie pomagali w przygotowaniach do uroczystej wieczerzy. Układaliśmy stoły, krzesła, rozkładaliśmy obrusy, talerze, kubki i potrawy przygotowane przez rodziców. Zanim zasiedliśmy do wieczerzy, odbyła się krótka część artystyczna, następnie odmówiliśmy modlitwę, podzieliliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Kiedy wszyscy byli porządnie najedzeni, pani wychowawczyni zachęciła nas do wspólnego śpiewania kolęd. Niestety wkrótce zadzwonił dzwonek i wszystko wróciło do dawnego porządku.

Był to bardzo miły dla nas dzień.