Patriotyczna wieczornica

W czwartek, 29 listopada, odbyła się Wieczornica patriotyczna poświęcona 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Łuków – pan Piotr Płudowski, Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta – pan Krzysztof Okliński i Przemysław Suchodolski, radni – pan Zygmunt Celiński, pan Ryszard Smolarz, pan Maciej Nurzyński, dyrektor OSiR – pan Marek Żurawski, pierwszy dyrektor szkoły – p.Marian Mikołajewski, emerytowani nauczyciele oraz  prezydium Rady Rodziców.

Piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem” w wykonaniu uczniów kl.IVd, ubranych w tradycyjne stroje krakowskie, rozpoczęła pełen wzruszeń czwartkowy wieczór. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Kmieć, która serdecznie powitała gości, przedstawiła cel spotkania oraz wręczyła wraz  z uczennicą kl. IVd, Martyną Łazugą, Panu Burmistrzowi porcelanową figurkę anioła stróża, który symbolicznie ma czuwać nad Radą Miasta oraz naszą szkołą. Po przemówieniu uczestnicy spotkania mogli obejrzeć i wysłuchać montażu słowno – muzycznego. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, zaproszeni goście, rodzice, uczniowie wierszami, piosenką, fragmentami filmów oraz prezentacją multimedialną  zostali poprowadzeni przez smutne lata zaborów i  powstań, aż do roku 1918, w którym Polska odzyskała niepodległość. Montaż słowno – muzyczny dostarczył zebranym wielu emocji i wzruszeń. Piękne patriotyczne wiersze i pieśni przypomniały o ciężkiej i wyboistej drodze, która prowadziła do wolności. Wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych – których teksty były wyświetlane na ekranie –  wprowadziło uczestników wieczornicy w radosny nastrój. Spotkanie było też doskonałą okazją do podsumowania działań, które już się odbyły i które odbędą się do końca roku kalendarzowego w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Po zakończeniu części artystycznej młodzi artyści zostali nagrodzeni gromki brawami, a z ust gości – Pana Burmistrza, pana Krzysztofa Oklińskiego, p. Macieja Nurzyńskiego oraz ks. Szczepana – popłynęło wiele ciepłych słów skierowanych pod adresem Pani Dyrektor, uczniów i organizatorów.

Wieczornicę patriotyczną przygotowali: p.Agnieszka Łazuga, p.Małgorzata Chołost, p.Agneszka Czerska i p.Andrzej Hryciuk.