Wycieczka do Warszawy KL 6b i 7a

Już dziś wyruszaj ze mną tam
Zobaczysz jak, przywita pięknie nas
Warszawski dzień

Czesław Niemen Sen o Warszawie

24 października uczniowie naszej szkoły z klas 6 d i 7 a pod opieką nauczycieli  p. Katarzyny Sujki  i p. Jerzego Kołodyńskiego udali się na wycieczkę do Warszawy.  Nie straszna była jesienna  pogoda, deszcz i wiatr nie popsuł nam humorów. Program wyjazdu był bardzo napięty. Pierwszy punkt – bardzo sportowy , udaliśmy się do Hangaru 646, pierwszego w Warszawie  parku trampolin. Czekało  na nas mnóstwo atrakcji – trampoliny, baseny z gąbkami, tory przeszkód, tyrolki, zjeżdżalnie i więcej – dla dzieci i dorosłych.

Kolejny punkt programu związany był z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości – wizyta w Muzeum Wojska Polskiego. Obejrzeliśmy wystawę Od generała Rozwadowskiego do generała Andrzejczaka. Stulecie ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego 1918-2018. Była to żywa lekcji historii dla Nas – młodych patriotów.

Ponownie czekały nas emocje sportowe. Prosto z muzeum udaliśmy się na Stadion PGE Narodowy – miejsca najlepszych wydarzeń sportowych i rozrywkowych.