KONKURS LITERACKI dla uczniów klas IV–VIII

KONKURS LITERACKI

dla uczniów klas IV–VIII

„WIERSZ POŚWIĘCONY BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Organizator konkursu: Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie

Przedmiot konkursu: własny wiersz poświęcony bibliotece szkolnej

Cele konkursu:

• promocja biblioteki szkolnej i jej roli w nowoczesnej szkole
  • zachęcenie do twórczości literackiej
  • rozwijanie talentów literackich

Zasady konkursu:

1. Forma literacka: wiersz.
  2. Każdy uczestnik powinien napisać przynajmniej jeden wiersz o maksymalnej objętości do 12 wersów; może przedstawić nie więcej niż trzy prace konkursowe.
  3. Do konkursu dopuszczone będą wyłącznie teksty, które nie były wcześniej publikowane.
  4. Każda praca na odwrocie powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem autora z oznaczeniem klasy.
  5. Prace konkursowe należy przekazać osobiście do biblioteki szkolnej do dnia 30 października 2018 r.
  6. Prace konkursowe oceniane będą z uwzględnieniem wieku uczniów.
  7. Komisja Konkursowa będzie zwracała uwagę na szczególne walory prac: główna myśl, czyli przesłanie, oryginalność, wiek autora i estetykę.
  8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 7 listopada 2018 r.
  9. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody książkowe, a wyróżnieni – dyplomy.
  10. Nazwiska uczniów nagrodzonych lub wyróżnionych w konkursie zostaną opublikowane w witrynie internetowej szkoły, www.sp5lukow.pl.
  11. Prace konkursowe nie będą zwracane autorom.
  12. Ewentualne zapytania związane z konkursem można zgłaszać do biblioteki szkolnej.