Uczniowie na koncercie „Niepodległe nutki”

25 września wybrani uczniowie z kl. V-VIII z naszej szkoły wybrali się do Warszawy do Teatru Capitol na koncert pt.”Niepodległe nutki”. Wspaniałe wydarzenie muzyczne zostało zorganizowane przez Fundację Rodzice Szkole, na które zaproszone były dzieci z różnych regionów Polski. Uczniowie naszej szkoły pojechali do Warszawy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łuków i zaproszeniu wicekuratora R. Golca. Podczas koncertu wysłuchali utwory muzyczne nawiązujące do dawnych czasów i ważnych wydarzeń , które są powodem do dumy, i zadumy nad losem narodu. W teatrze rozbrzmiał piękny polonez „Pożegnanie Ojczyzny” M. K. Ogińskiego, „ Marsz Sokołów”, utwory F. Chopina, S. Moniuszki oraz pieśni . Koncert „Niepodległe nutki” bardzo podobał się uczestnikom wyjazdu. Była to niecodzienna lekcja muzyki i historii.