Spotkania z policjantami w klasach I – III

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczniów oraz edukację związaną z tym zagadnieniem.

W dniach 10 – 11 września 2018 r. dzieci z klas I – III wzięły udział w spotkaniach z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego w Łukowie. Prowadzący zwrócili uwagę na to, jakich reguł bezpieczeństwa należy przestrzegać w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypomnieli również zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy samochodem i rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie omawianymi zagadnieniami. Dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali wiele pytań.

Spotkania takie odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.