Mistrzowskie spotkanie

23 maja nasza szkoła gościła polskiego sztangistę – Roberta Dołęgę, dwukrotnego olimpijczyka, wielokrotnego reprezentanta Polski, wielokrotnego mistrza kraju, medalistę  mistrzostw Europy i świata.

Pan Robert opowiedział nam o swojej przygodzie ze sportem oraz istotnych sprawach związanych z uprawianą przez niego dyscypliną. Zaznaczył także, jak istotny wpływ ma podejmowana aktywność fizyczna na organizm każdego człowieka, zachęcając w ten sposób dzieci do oderwania się sprzed ekranów telewizorów, komputerów i tabletów, wyjścia poza mury mieszkań i podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Olimpijczyk pokazał nam swoje medale, które każde dziecko mogło wziąć do rąk i dokładnie obejrzeć.

Całe spotkanie uwieczniliśmy na wspólnej fotografii.  Organizatorem spotkania była pani Małgorzata Gryczka.

Author: admin