3 MAJA

Dnia 10 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się montaż słowno – muzyczny z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii udział wzięli uczniowie klasy V A, III D, chór szkolny i zespół taneczny.
Na pewien czas przenieśliśmy się w rok 1791, by uzmysłowić sobie, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z ogromnym efektem pracy Polaków – Patriotów – uchwaleniem Konstytucji. Uroczystość ubarwiły piosenki patriotyczne: ” Mazurek 3 Maja „w wykonaniu chóru, ” Płynie Wisła ” w wykonaniu dzieci i ” Nadzieja” w wykonaniu Alicji Dziurdziak – uczennicy klasy VII C, oraz gra na flecie w wykonaniu Gabrysi i Filipa. Zabrzmiał również Polonez Ogińskiego. Uczniowie klas VI z gracją zatańczyli ten staropolski taniec.
Wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za wspaniały występ.
Akademia została przygotowana pod kierunkiem p. I. Wierzbickiej, p. I. Dorosz – Gałach i p. A. Czerskiej.

Author: admin