KSIĄŻĘ ? CZY ŻEBRAK?

Dnia 12.02.2018 r. w auli LO im. T. Kościuszki uczniowie z klas IV-VI naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt.?Książę i żebrak? oparte na motywach powieści tworzącego w XIX w. M. Twaina o tym samym tytule. Widowisko przygotowali aktorzy Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. 

Spektakl przeniósł widzów,ponad 300 lat wcześniej,w czasy elżbietańskiej Anglii. Stary król Henryk VIII powoli dożywał ostatnich swoich dni.Na tron ma wkrótce wstąpić młody książę Edward. Czy koronacja Edwarda na króla odmieni na lepsze los poddanych? Na drodze młodego księcia stanął podobny do niego, jak dwie krople wody, chłopiec z nizin społecznych ? ubogi żebrak. ?Nieoczekiwana zamiana miejsc? spowodowała, że na własnej skórze poznali blaski i cienie życia w warunkach zupełnie odmiennych od tych, do których przywykli.Metamorfoza była dla obu bohaterów próbą charakteru, która ujawniła ich prawdziwą naturę i skłonności.

Uczniowie podziwiali wyszukane stroje z epoki, pojedynki na białą broń, tańce dworskie, raptowne zmiany akcji. Jeszcze raz poznali tę natchnioną prawdę, że nie ?szata zdobi człowieka?.

Author: admin