Konkurs Pięknego Czytania

10 maja w świetlicy odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz  porównanie ich z umiejętnościami innych, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Do konkursu przystąpiło  16 uczniów klas I – III. Pierwszoklasiści czytali fragmenty książki  „Nasza Mama Czarodziejka” Joanny Papuzińskiej, uczniowie klas  drugich – „Cudaczek Wyśmiewaczek” Julii Duszyńskiej, a najstarsi, trzecioklasiści  – „Piaskowy wilk” Asa Lind .

Jury w składzie: pani Izabela Rogowska  – bibliotekarka biblioteki miejskiej i pani Magdalena Prokopowicz  oceniały płynność, staranność, wyrazistość  i interpretację przedstawianych tekstów.

Zwycięzcami zostały:

Alicja Białach klasa Ib

Julia Domżalska klasa IIc

Karolina Sulej klasa IIb

Joanna Rybicka z klasy III b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Gratulujemy!

Zapraszamy do  udziału w kolejnych konkursach.

Author: Magdalena Prokopowicz