Przedszkolaki witają panią jesień

Zgodnie z tradycją przedszkolaki powitały panią jesień. Pani jesień, która zaczęła swoje panowanie przyszła do nas z wielkim koszem pełnym darów: jabłek, gruszek, orzechów, kasztanów, żołędzi, grzybów, jarzębiny i kolorowych liści. Razem z panią jesienią bawiliśmy się w kole przy piosenkach: „Tańcowała jesień”, „Idzie jesień, idzie”, „Dwa kasztany w rękach mam”, „Idzie pani jesień”. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku – lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Następnie przedszkolaki miały możliwość poznania zmysłami wszystkich darów jesieni. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby! Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany, jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych.

Author: Magdalena Prokopowicz