ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓWŚlubowanie

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły!”

Tymi słowami w Szkole Podstawowej nr 5 rozpoczęło się, zgodnie z długoletnią tradycją, Ślubowanie Klas Pierwszych. Uroczystość odbyła się 22 X 2024 roku. Uświetnili ją zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski, Przewodniczący Rady Miasta Artur Czubaszek i Radni Rady Miasta. Goście skierowali do uczniów życzenia oraz wiele ciepłych słów.

Pierwszoklasistów wspierali serdecznym przyjęciem Dyrekcja Szkoły, Prezydium Rady Rodziców, wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Zanim najmłodsi uczniowie zostali włączeni do społeczności szkolnej, pięknie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o tematyce nawiązującej do wydarzenia. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Dyrektor szkoły, p. Daniel Lonty, razem z wicedyrektorami – p. Małgorzatą Wojciechowską i p. Dorotą Nurzyńską – pasowali każde dziecko na ucznia, dotykając jego ramię dużym kolorowym ołówkiem. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców złożyli pierwszoklasistom życzenia i wręczyli upominki. Rodzice obdarowali dzieci rożkami ze słodyczami.

Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci obecnych uczniów klas pierwszych.

Do uroczystości przygotowały uczniów wychowawczynie: p. Iwona Dorosz-Gałach, p. Elżbieta Mateńko i p. Grażyna Sawicka.