„ZJAWISKO FIZYCZNE A REAKCJA CHEMICZNA” Konkurs

REGULAMIN KONKURSU

1. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów przedmiotami przyrodniczymi oraz wykształcenie umiejętności dostrzegania praw fizyki i chemii w otaczającym ich świecie.
  2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych szkoły podstawowej.
  3. Uczestnicy konkursu wykonują fotografie zaobserwowanych zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych występujących w przyrodzie lub obserwowanych w samodzielnie wykonanych eksperymentach.
  4. Fotografie należy podpisać, krótko opisać i umieścić na plakacie (rozmiar minimum A3, preferowany większy).
  5. Na konkurs przyjmowane będą tylko prace autorskie (nie wolno kopiować ich z innych źródeł).
  6. Na odwrocie pracy należy dołączyć dane autora (imię i nazwisko, klasa)
  7. Prace konkursowe należy przekazywać do nauczyciela fizyki i chemii do dn. 23.10.2024 r.,
  8. Jako nagroda przewidziane są oceny cząstkowe z przedmiotu chemia.
  9. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo publikacji prac konkursowych na wystawie i stronie internetowej szkoły.

KRYTERIA OCENIANIA PRAC:

• Oryginalność pomysłu zdjęcia.
  • Opis zjawiska fizycznego i reakcji chemicznej prezentowanych na zdjęciu.
  • Strona artystyczna fotografii.

Ewa Mróz

Anna Kościuk