Sówki na Poczcie

Każdego dnia doręczają setki przesyłek, dbając o to, aby listy dotarły na czas. 9 października swoje święto mają wszyscy pracownicy Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły im m.in. pracę listonosza. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jaką drogę przebywa każdy list i paczka zanim dotrze do adresata. Przedszkolaki słuchały piosenki oraz wcielały się w rolę listonosza. W ramach obchodzonego „Dnia Poczty Polskiej” dzieci wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Łukowie. Celem wycieczki było utrwalenie zdobytej w przedszkolu wiedzy. Wysłanie kartek do dzieci z innych przedszkoli na terenie naszego kraju przygotowanych przez dzieci. Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Wizyta na poczcie była też dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
Żaneta Antolik

Author: Magdalena Prokopowicz