Dzień Języków Obcych

26 września odbył się Dzień Języków Obcych w Szkole Numer 5 w Łukowie. Cała szkoła udekorowana była plakatami przedstawiającymi różne kraje. Plakaty i ozdoby robiły wszystkie klasy. Główny hol szkoły zdobi wystawa prac konkursowych na najpiękniejszą europejską budowlę. Nauczycielki j. obcych zorganizowały wiele konkursów m.in. Konkurs wiedzy o językach obcych, treasure hunt z kodami QR, multilingual reading- słuchanie bajek w różnych językach, idioms and proverbs- prace wyjaśniające angielskie idiomy i przysłowia, słowniczki obrazkowe oraz quiz o językach obcych. Dzieci które wygrały konkursy, otrzymały upominki oraz oceny celujące z j. obcego. Wspaniały dzień języków zorganizowały: Patrycja Głowacka, Rozalia Meczynska, Dorota Rychta, Agata Jastrzębska, Aleksandra Ferman.

Zwycięzcy konkursu Tresure Hunt: kl.5b Zuzia Swędra, Lena Gryczka, Łucja Szczygielska

Quiz kahoot zwycięzcy : Ala Szczęśniak i Amelia Siwiak 7 c

Zwycięzcy konkursu MY PICTURE DICTIONARY: LENA KOPEĆ 6D, LENA GRYCZKA 6B, ALEKSANDER KOŁODZIEJAK 5C

Zwycięzca konkursu dla kl.6 Quiz o językach: kl. 6D 31 pkt/45 pozostałe klasy uzyskały punktację: kl. 6A – 29; kl. 6B – 25; kl. 6C – 25