Rozpoczęce Nowego Roku Szkolnego 2024/2025

Tegoroczny rok szkolny rozpoczął się nietypowo, bo drugiego września. Mamy nadzieję, że wyjątkowo długie wakacje sprawiły, że dzieci z radością powróciły w szkolne mury. Podczas uroczystego rozpoczęcia na szkolnym placu zgromadzili się licznie uczniowie, rodzice, goście oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.
Po mszy świętej w kościele NMP Matki Kościoła wszyscy spotkaliśmy się na placu szkolnym. Pogoda dopisała. Na plac apelowy wprowadzono sztandar naszej szkoły, społeczność szkolna odśpiewała uroczyście Mazurka Dąbrowskiego, a nowy Pan Dyrektor Daniel Lonty powitał wszystkich po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło przywitani zostali oczywiście uczniowie klas pierwszych. Następnie Pan dyrektor poinformował o zmianach w kadrze pedagogicznej i przedstawił nowo zatrudnionych nauczycieli.

Głos zabrali również Pan Burmistrz Piotr Płudowski i Przewodniczący Rady Miasta Artur Czubaszek. Obaj Panowie życzyli kadrze pedagogicznej oraz dzieciom owocnego roku szkolnego pełnego sukcesów. W czasie uroczystości pożegnano także ustępującą ze stanowiska Panią Dyrektor Iwonę Kmieć, wyrażając dla niej wdzięczność za poświęcenie i wieloletnią, owocną pracę na rzecz SP5. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

Wszystkim, dla których szkoła to „drugi dom” – czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom – radości z osiągnięć ich pociech.

• KODAK Digital Still Camera