Fundacja „Twarze depresji” dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden uruchamia program „Twarze depresji dla Ukrainy”. To bezpłatna, zdalna pomoc psychologiczna i psychiatryczna dla obywateli Ukrainy – dzieci i osób dorosłych. Konsultacje ze specjalistami będą odbywały się w językach: rosyjskim i ukraińskim.
Trauma wojenna pociąga za sobą zespół stresu pourazowego, depresję, zaburzenia lękowe i bardzo wiele innych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym. Życie w lęku, stresie i dramat, jaki przeżywają teraz ukraińskie dzieci i ich rodzice są nie do wyobrażenia.
– Trudno mi nawet wyobrazić sobie co przeżywacie, w jakim strachu żyjecie. Chcemy Was wesprzeć, pomóc razem z fundacją „Twarze depresji”. Skorzystajcie z pomocy naszych psychologów i psychiatrów. To nie powód do wstydu. Sam choruję na depresję i też korzystam regularnie z pomocy psychiatry i psychologa. Ci specjaliści wiedzą, jak pomóc – apeluje do obywateli Ukrainy Marcin Bosak – aktor, ambasador programu „Twarze depresji dla Ukrainy”.
Formularz zgłoszeniowy w języku ukraińskim i rosyjskim do naszego programu znajduje się na stronie: http://www.twarzedepresji.pl/ukraina. Zdalne wideokonsultacje umożliwiają łączenie się przez Whats App i Skype ze specjalistami przebywając także poza Polską, na terenie Ukrainy. Konsultacje online odbywają się oczywiście w językach ukraińskim i rosyjskim. W zespole fundacji są psycholodzy, psychoterapeuci oraz specjalista psychiatra, psychiatra dzieci i młodzieży. Patronem honorowym programu jest Krajowy Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii.