Misja Bioróżnorodność

Nasi uczniowie zyskali kolejną porcję wiedzy i praktyki uczestnicząc w  projekcie: „Misja Bioróżnorodność” organizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Jak co tydzień, w sobotę wzięli udział w ciekawych warsztatach i wysłuchali interesujących wykładów:
Poszukiwany – poszukiwana! – obce gatunki roślin przyczyną wymierania rodzimej flory. Rośliny strażnicy bioróżnorodności”.Badacze sprawdzali: „Czy każdy miód naturalny jest prawdziwy? Na tropie fałszerzy miodów”. „Jakie substancje kryją w sobie produkty spożywcze?” Mieli również okazję zobaczyć i dotknąć jednego z najbardziej interesujących motyli nocnych w Polsce oraz rozpoznać gatunki obce i inwazyjne na terenie wokół Kampusu UwB. Młodzież klas
7 i 8 uczestniczyła również w akcji wypuszczenia na wolność jastrzębia z logerem. Teraz dzięki temu urządzeniu będzie można monitorować jego drogę migracji w woj. podlaskim.
Na koniec uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wykładu: „Kody kreskowe organizmów żywych, w tym rzadkich i ginących”.