TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

W dniach 7-11 października w szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego. Miał on na celu zwrócenie uwagi uczniów jak ważne jest zdrowie psychiczne, co na nie wpływa i jak możemy o nie dbać. Zwracaliśmy uwagę uczniów na różne elementy zdrowia psychicznego, dlatego każdy dzień poświęcony był innej tematyce:

PONIEDZIAŁEK: „AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA MA ZNACZENIE”

WTOREK: „ZDROWY STYL ŻYCIA”

ŚRODA: „MOJE EMOCJE, MOJE SAMOPOCZUCIE”

CZWARTEK: „ŻYCZLIWOŚĆ W RELACJACH”

PIĄTEK: „ŻYCIE Z PASJĄ”

Na przerwach przeprowadzono pogadanki, zabawy i tańce integracyjne. We wtorek rozdawane były owoce, aby podkreślić, że zdrowe jedzenie też ma wpływ na zdrowie psychiczne. Zaproszona do szkoły instruktorka Pani Sylwia Woch poprowadziła ćwiczenia wyciszająco-relaksacyjne. Wychowawcy prowadzili zajęcia w swoich klasach na ten temat, stworzyli mapy myśli: z jakimi osobami chcę wchodzić w relację a jakich unikam oraz prowadzili wiele działań wpisujących się w tematykę projektu.

Terapeuci szkolni