Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. Z tej okazji 14 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby uczcić ten dzień.

Pani Patrycja Głowacka, otwierając uroczystość, powitała dyrektora szkoły Pana Daniela Lonty, wicedyrektor Panią Małgorzatę Wojciechowską i Panią Dorotę Nurzyńską oraz przybyłych gości: zastepcę burmistrza Pana Mateusza Popławskiego, przewodniczacego rady miasta Pana Artura Czubaszka,  radnego rady miasta  Pana Pawła Stoga, radnego powiatu Pana Henryka Lipca, Prezydium Rady Rodziców z przewodniczącym Panem Pawłem Rybickim; obecnych i byłych pracowników szkoły, w tym pierwszego dyrektora Pana Marian Mikołajewskiego oraz uczniów i rodziców.

Pan  Dyrektor, zabierając głos,  skierował wiele ciepłych i miłych słów w kierunku  nauczycieli i pracowników szkoły. Podkreślił, jak odpowiedzialna jest praca z dziećmi i  podziękował za wytężony trud edukacyjno- wychowawczy. Następnie  Pan Mateusz Popławski bardzo serdecznie podziękował wszystkim nauczycielom za ich pracę i twysiłek wkładany w kształcenia, a radny rady miasta Pan Paweł Stoga podkreślił bardzo ważną rolę nauczycieli w rozwoju dzieci.  Życzenia  wielu sukcesów do pracowników szkoły skierowali także Przedstawiciele Rady Rodziców.

Po podziękowaniach i życzeniach  Pan Dyrektor wręczył nagrody pracownikom pedagogicznym  i niepedagogicznym.

W części artystycznej uczniowie  klasy 2b , 5b i 7b pod opieką wychowawczyń oraz chór szkolny pod przewodnictwem pani Agnieszki Czerskiej śpiewem i recytacją wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy nauczycieli.

Na zakończenie przedstawiciele uczniów rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły słodkie upominki.

Akademię przygotowała p. Agata Jastrzębska, p. Patrycja Głowacka   i p. Marzanna Nowicka.

Elementy dekoracji wykonała p. Agata Cabaj, p. Edyta Sobota i p. Magdalena Sobota- Izdebska