KOLEJNA PRZYGODA Z KICIĄ  KOCIĄ

Przedszkolaki z grupy „Sówki” i grupy „Biedronki” wykonały kolejne zadanie                        w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się                          w zuchy”. Dzieci wysłuchały opowiadania pt: „Kicia Kocia w aptece”. Dzięki tej książeczce przedszkolaki mogły poznać przygody Kici Koci oraz jej małego braciszka. Następnie tworzyły herbatki ziołowe z różnych składników z wykorzystaniem wagi. Nie zabrakło także rozmowy na temat przydatności plastrów oraz tego, że nie na każdą ranę można przykleić plaster. Wspaniałym momentem dla dzieci była zabawa w aptekę pod hasłem: „Farmaceutami bywamy, gdy punkt apteczny otwieramy”. Przyniesione przez dzieci puste pudełka po lekach, kosmetykach oraz innych rzeczach, które można zakupić w aptece zostały ustawione na stoliku. Zabawa w aptekę pozwoliła w prosty sposób pokazać przedszkolakom, na czym polega specyfika zawodu farmaceuty. Zwrócono szczególną uwagę na aspekt tego, że dzieci nie mogą samodzielnie zażywać żadnych leków oraz mieć z nimi bezpośredniego kontaktu.

Grażyna Mądra, Żaneta Antolik, Elżbieta Cąkała

Author: Magdalena Prokopowicz