Wrzesień w świetlicy.

Początek roku szkolnego w naszej świetlicy przebiegał pod hasłem integracji – przyjęcia i poznania pierwszoklasistów. Wspaniała pogoda pozwoliła na to , aby spędzać czas na zabawach na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie grały w piłkę, bawiły się na placu zabaw.

Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat obowiązujących w świetlicy regulaminów. Omówiliśmy zasady zachowania się oraz  bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły.

Już tradycją stało się obchodzenie Dnia Kropki. Podczas zajęć poznaliśmy  ideę tego dnia. Obejrzeliśmy film „Kropka” i wykonaliśmy kropkowane prace plastyczne. Porozmawialiśmy o naszych umiejętnościach, talentach.

Żegnając lato, powitaliśmy jesień – porę roku pełną ciepłych kolorów, które pozwoliły nam stworzyć oryginalne dekoracje, dzięki którym nasze sale nabrały wyjątkowego jesiennego charakteru.

25 września obchodziliśmy Dzień Grzyba.

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową grzyba. Poznały grzyby jadalne i trujące – nazywały je i opisywały ich wygląd. Zostały zapoznane z rolą grzybów w przyrodzie i prawidłowym sposobem ich zbierania. Poznały kodeks Grzybiarza. Wykonały też prace plastyczne związane z tematyką dnia.

We wrześniu rozpoczęliśmy cykl zajęć  „Legendy Polskie”. Ich celem jest zapoznanie dzieci z legendami i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Pierwszą legendą była „Legenda o warszawskim Bazyliszku”.

29 września to Dzień Głośnego Czytania. Już kolejny raz odwiedziliśmy Filię Biblioteki Miejskiej ( w poniedziałek), by tam zaprezentować przygotowane przez dzieci fragmenty ulubionych książek. Pani Bibliotekarka  Izabela Rogowska opowiedziała dzieciom  o idei tego święta.

To był pracowity miesiąc.

Author: Magdalena Prokopowicz