Ogólnopolski Ekologiczny Konkurs Charytatywny „ECOKONKURS”

Wielki sukces! Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła 18 miejsce w Ekologicznym Ogólnopolskim Konkursie Charytatywnym „ECOKONKURS”. Od 18 marca do 10 maja społeczność przedszkolna wraz z koordynatorem projektu panią Katarzyną Szczygielską, a także wiele innych osób wspierających placówkę uczestniczyło w zbiórce odzieży używanej, przeznaczonej do recyklingu. Ubrania były pakowane w kartony po 10, 20 lub 30kg. Każdy karton został zważony i opisany. Udało się wysłać 200 kartonów! Uruchomiona została także wirtualna skarbonka gdzie 1zł = 1kg. W konkursie wzięło udział 449 placówek. Nasza szkoła zebrała 1586.99 kg ubrań i 490 zł w formie darowizny co daje 1096.99zł w rozliczeniu głównym! Uzyskana kwota zostanie przekazana Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, która już od 30 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za każdy przyniesiony kilogram, karton, za każdą wpłatę. Dziękujemy także osobom spoza społeczności szkolnej, za każdą cegiełkę wsparcia, która zbudowała ten sukces! https://www.ecokonkurs.pl/wyniki-2024/

Katarzyna Szczygielska

Author: Magdalena Prokopowicz