WYNIKI KONKURSU EKOLOGICZNEGO DLA KLAS II – III

Konkurs ekologiczny dla klas II – III został przeprowadzony w dniu 23.05.2024r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie. Wzięło w nim udział 16 uczniów.

Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych dzieci szkolnych, a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi.Wytypowane przez wychowawców trzyosobowe delegacje, zmagały się z testem ekologicznym, który składał się z 26 zadań dotyczących znajomości podstawowychzagadnień z zakresu ekologii.Na teście można było uzyskać maksymalną liczbę punktów – 47.Test konkursowy składał się z 26 pytań z podanymi do każdego pytania czterema odpowiedziami. Wśród odpowiedzi co najmniej jedna była poprawna. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczestnik otrzymałod 1 do 4 punktów. Natomiast za błędną odpowiedź na pytanie – 0 punktów. Nieudzielenie odpowiedzi na dane pytanie skutkowało tym, że uczeń otrzymałteż 0 punktów.Organizatorkami konkursu były Panie: Hanna Zawadzka i Dorota Pływacz-CelińskaW trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zagadnień ekologicznych, zdobywając największą liczbę punktów.

1. Karolina Sulej – kl. II B – 30 pkt

2. VilenaKovalchuk – kl. II B – 26 pkt

3. Hanna Trubalska – kl. II B – 23 pkt

4. Franciszek Dudziński – kl. II C – 22 pkt

5. Jowita Dębowska – kl. II A – 21 pkt

6. Aleksandra Laskowska – kl. II C – 20 pkt

7. Julia Siemionek – kl. II A – 20 pkt

Klasy III:

1. Daniel Rzążewski – kl. III A – 29 pkt

2. Aleksandra Czubaszek – kl. III B – 29 pkt

3. Maja Radomyska – kl. III C – 28 pkt

4. Antoni Białach – kl. III A – 27 pkt

5. Tymon Durma – kl. III B – 26 pkt

6.Korniew Andrzej – kl. III B – 22 pkt

7. Maciej Kopeć – kl. III B – 21 pkt

8. Wiktoria Wozniak – kl. III C – 17 pkt

9. Wiktoria Bednarczyk – kl. III C – 14 pkt

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy:

Hanna Zawadzka, Dorota Pływacz-Celińska