Z życia świetlicy

4 kwietnia grupa dzieci uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez panią Izabelę Rogowską, bibliotekarką Biblioteki Miejskiej, poświęconych postaci H. H. Andersena.

5 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Może nie wiecie, ale marchew zawiera mnóstwo cennych składników odżywczych, w tym karoten, witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Dzieci wzięły  udział w konkursie obierania marchewek, które później zjadły z apetytem. Chętni degustowali  marchewkowy sok. Z dużym zaangażowaniem wykonały wyklejankę przedstawiającą marchewki.

Kolejny tydzień kwietnia poświęcony był tematyce kosmosu. Obejrzeliśmy film edukacyjny „ Układ słoneczny”, wykonaliśmy prace przedstawiające przestrzeń kosmiczną i stworzyliśmy rakiety.

Jak każdego roku, w kwietniu, na zajęciach poruszana jest tematyka ekologiczna. Rozmawialiśmy o potrzebach naszej planety – przypomnieliśmy dekalog ekologa i potrzebę segregacji odpadów, , wykorzystaliśmy zniszczone kulki do wykonania ciekawych prac.

Naszą świetlicę odwiedziła pani pedagog Monika Orzełowska. Podczas spotkania omawiała trudny temat UZALEŻNIEŃ.

Author: Magdalena Prokopowicz