Europejski Dzień Języków Obcych

29 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Zorganizowały go nasze anglistki w składzie: Patrycja Głowacka, Magdalena Tuchowska, Dorota Rychta, Rozalia Męczyńska.
Dzieci z klas 1-3 robiły projekty o krajach europejskich. Zostały one wywieszone przy pokoju nauczycielskim. Oprócz flag, tradycyjnych potraw , pojawiły się też najbardziej znane słówka w wielu językach.
Klasy 4-8 szukały szukały sentencji poprzez zabawę Treasure Hunt QR. Wyniki konkursu QR:
1. Nikola Świderska 6b
2. Magdalena Ożóg 6b
3. Amelia Włoszczak 4b
W świetlicy dzieci czytały bajki w języku angielskim, niemieckim oraz ukraińskim. Został także przeprowadzony konkurs piosenki obcojęzycznej. Uczniowie popisali się znakomitą znajomością słów, wymowy oraz wspaniałymi głosami. Jury w składzie Andrzej Hryciuk, Rozalia Męczyńska i Magdalena Tuchowska, wyłonili zwycięzców:
1.miejsce Marcelina Król 5d oraz Vanessa Pączkowska 6c
2.miejsce Nicola Kachniarz, Anna Krasuska, Nikola Nurzynska, Amelia Siwiak, Jagoda Sulej, Alicja Szczęśniak, Paulina Zemło 6c oraz Michał Celinski, Marceli Dziurdziak, Mikołaj Niewęgłowski,  Aleksandra Szczęśniak 7c
3.miejsce Aleksandra Ciołek, Marta Konieczna, Daria Koper, Weronika Osiak i Ola Walecka 7a.

Chętni uczniowie mogli również przedstawić ulubiony język lub kraj europejski. Wśród nadesłanych prezentacji wybrano:
1.miejsce Julia Osiak 6d
2.miejsce Konrad Zalewski 8a
3.miejsce Konrad Konstanty 8a
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.