Dzień Dinozaura

26 lutego to Dzień Dinozaura. Postanowiliśmy wykorzystać zainteresowania dzieci z grupy „Słoneczka” i obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Aby nasze pociechy mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały albumy i wykonywały prace, poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa. Obejrzeliśmy film edukacyjny, przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Nawet trudne nazwy niektórych z nich, nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili. Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

Grażyna Jabłońska

Author: Magdalena Prokopowicz