Vinaora Nivo Slider 3.x

aktualnosci

dzwonek

kalendarium

galeriaz

kontakt 

Sztandar jest wzorowany na sztandarze wojskowym i składa się z następujących elementów: drzewca, głowicy i płata. Drzewiec uwieńczony jest głowicą. Do drzewca wbitych jest dwadzieścia gwoździ fundatorów sztandaru.

      Głowica wykonana jest z mosiądzu i składa się z dwóch części: podstawa głowicy uwieńczona jest godłem państwowym - orłem w koronie. Na podstawie wyryty jest napis: "Bóg, Honor, Ojczyzna". Słowa te symbolizują uniwersalne wartości, nawiązujące do tradycji sztandarów wojskowych oraz działalności patrona - bojownika o wolność Polski i zadeklarowanego demokraty.

glowica

      Płat stanowi prostokątna tkanina o wymiarach 110 cm x 120 cm. Obwiedziona jest złotymi frędzlami. Krótszy, górny bok płatu przymocowany jest do drzewca.
      Prawa strona sztandaru w barwach narodowych poświęcona jest Ojczyźnie. Na środku czerwonego pola zamieszczone jest godło państwowe - srebrny orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem.

prawa

      Lewa, niebieska strona poświęcona jest szkole i jej bohaterowi. W centralnym punkcie płata znajduje się płonący kaganek oświaty. Wydobywający się z niego płomień w barwach narodowych symbolizuje zadania szkoły - szerzenie wiedzy i rozwijanie patriotyzmu. Nad kagankiem umieszczony jest srebrny napis "Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łukowie IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO"

prawa

      Tło sztandaru powstało z połączenia dwu barw: czerwieni symbolizującej tragiczną i bohaterską przeszłość narodu oraz koloru niebieskiego, symbolu niezgłębionej przestrzeni i bezmiaru czasu.

edziennik

BIPlogo

BIPlogo

nabor_przedszkola17

swietlicaszesciolatek

instaling

latawiec

ziemia

szkola wspolpracy

wychowanie

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5

ul. Siedlecka 56, 21-400 Łuków

ico phone    tel/fax: 25 798 46 57

ico email2    mail: piatkalukow@wp.pl

Scroll to top