Vinaora Nivo Slider 3.x

aktualnosci

dzwonek

kalendarium

galeriaz

kontakt 

Dnia 18 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Uchodźcy, w trakcie którego zaprezentowały się grupy wielokulturowe oraz dzieci uchodźców w prezentacjach artystycznych. Dokonano również podsumowania konkursów literackiego i plastycznego. W czasie całej uroczystości grupa dzieci z p. A. Cabaj wykonywała żurawie, jako symbol szczęścia i długowieczności.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz Miasta i Powiatu, przedstawiciele Ośrodka dla Uchodźców w Łukowie, uczniowie z Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 2, SP nr 4 wraz z opiekunami, a ponadto mieszkańcy Ośrodka dla Uchodźców w Łukowie i rodzice dzieci z naszej szkoły. Dzieci polskie miały okazję zdobycia wiedzy na temat przyczyn, które prowadzą do opuszczenia swojego kraju, natomiast dzieci czeczeńskie, ukraińskie, azerbejdżańskie mogły zaprezentować swoje umiejętności, kulturę swojego kraju szerokiej grupie odbiorców. Uroczystości przyświecało zdanie wypowiedziane przez J. Korczaka: „Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”. Uroczystość przygotował i koordynował Szkolny  Zespół ds. Uchodźców. 

edziennik

BIPlogo

BIPlogo

nabor_przedszkola17

swietlicaszesciolatek

instaling

latawiec

ziemia

szkola wspolpracy

wychowanie

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5

ul. Siedlecka 56, 21-400 Łuków

ico phone    tel/fax: 25 798 46 57

ico email2    mail: piatkalukow@wp.pl

Scroll to top