3 stycznia uczniowie klasy IVE wcielili się w rolę kolędników. Wędrowali od klasy do klasy, aby zaprezentować krótki montaż słowno – muzyczny pt. „Noworoczna szopka szkolna” i pielęgnować bożonarodzeniową tradycję.

WP 20180108 12 28 36 Pro

Barwny orszak kolędników przedstawił losy biednego ucznia, o którego zaciekle walczył diabeł i anioł, a wszystko przeplatane było śpiewem kolęd i życzeniami noworocznymi skierowanymi do nauczycieli i uczniów. Na zakończenie swojej wizyty młodzi artyści zachęcili kolegów i koleżanki do wspólnego zaśpiewania kolędy „Jezus malusieńki”. Kolędnicy nie zapomnieli odwiedzić również sekretariatu, pozytywnie zaskakując Dyrekcję szkoły. I jak na prawdziwych kolędników przystało, otrzymali słodkie podziękowanie za pokaz swojego artystycznego talentu.

Na całością szkolnego kolędowania czuwała siostra Honorata i p.Agnieszka Łazuga.