Vinaora Nivo Slider 3.x

aktualnosci

dzwonek

kalendarium

galeriaz

kontakt 

Co czytać? – Wszystko. Jeżeli się pragnie wyciągać pożytek z czytania, wyciąga się go z każdego czytania. Bo czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.

Jarosław Iwaszkiewicz

I o to właśnie chodzi w naszym noworocznym wyzwaniu. Czytać wszystko to, co wpadnie w nasze ręce i trafić na tę najważniejszą dla nas książkę, która sprawiła, że nasze życie stało się lepsze i piękniejsze. I wcale nie musi być ona z kanonu lektur szkolnych. :-)

Cel akcji: wywołać radość związaną z czytaniem książek:-)

Regulamin wyzwania:

1. W wyzwaniu może wziąć udział  każdy (dyrektor, nauczyciel, uczeń, rodzic),  kto do 15 stycznia (lub przez cały okres trwania wyzwania) napisze maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   z informacją, że podejmuje noworoczne wyzwanie czytelnicze.

2.  Przez cały czas trwania akcji dobór lektur jest swobodny.

3. Codziennie czytaj przez minimum 20 minut to, co lubisz.

4. Załóż zeszyt Czytelniczy pamiętnik rozwoju, w którym będziesz zapisywać:

  • przeczytane książki w roku 2018;
  • swoje notatki z tych lektur, np. jakieś motywujące cytaty;
  • wnioski, czyli co do Twojego życia wniosła dana książka, np. przełamałem strach i zrealizowałem swoje marzenie, zacząłem zdrowo gotować, pokochałem czytanie, itp.

5. Co tydzień musisz napisać maila (na podany powyżej adres biblioteki szkolnej), w którym będziemy prosili Cię o napisanie różnych rzeczy, np. jakiejś refleksji, cytatu, podanie książki, którą właśnie czytasz, przesłanie zdjęcia (selfie z książką). Zatem pochwal się swoimi dokonaniami!

6. Wytrwaj do końca, czyli do 30 czerwca.

7. Przynieś swój Czytelniczy pamiętnik rozwoju do biblioteki szkolnej.

8. Wyzwanie kończy się nagrodzeniem  trzech osób.

Podejmujesz wyzwanie? Daj znać! Pamiętaj, że zaczynamy 1. stycznia 2018 roku:-)

edziennik

BIPlogo

BIPlogo

nabor_przedszkola17

swietlicaszesciolatek

instaling

latawiec

ziemia

szkola wspolpracy

wychowanie

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5

ul. Siedlecka 56, 21-400 Łuków

ico phone    tel/fax: 25 798 46 57

ico email2    mail: piatkalukow@wp.pl

Scroll to top